Jakie auto jest najlepsze dla rodziny?

30.11.2014
Jakie auto jest najlepsze dla rodziny?

Pojemny bagażnik, przestronne wnętrze i bezawaryjność – to tylko niektóre z atutów, które powinien posiadać samochód rodzinny. Na co jeszcze powinieneś trzeba zwrócić uwagę, aby wesołą gromadą bezpiecznie dotrzeć do celu?

3 aspekty, na które musisz zwrócić uwagę wybierając auto rodzinne

 

 • Funkcjonalność – aby kupić funkcjonalne auto, musisz wziąć pod uwagę miejsce, w którym mieszkasz i swoje codzienne obowiązki. W mieście sprawdzi się auto typu minivan, dla którego łatwo znajdziesz miejsce parkingowe, kiedy odwozisz pociechy do przedszkola. Trochę mniej wygodne okaże się zazwyczaj dłuższe kombi. Auto terenowe sprawdzi się, gdy mieszkasz na wsi albo często podróżujesz w góry, a jego bagażnik nie zawiedzie, kiedy będziesz chciał zrobić większe zakupy.

 

 • Komfort – w tej kwestii zalety minivana są nie do pokonania przez jakikolwiek inny samochód. Cztery kółka tego typu to idealne kompaktowe rozwiązane dla rodzin! Dzieci mogą mieć przed sobą zestaw podróżny z grami i kolorowankami, który zawiesisz na tyle dwóch przednich foteli. Podróż na wakacje będzie dla nich atrakcyjna, a w aucie ucichną wreszcie głosy: „Mamo, nudzi mi się!”. Z kolei zawieszenie wyższe niż w kombi zapewnia kierowcy mniej męczącą jazdę, ułatwia też podróżowanie po nieutwardzonym podłożu. Duża pojemność bagażnika i niewielkie wymiary jak na tak pojemny samochód czynią z minivana auto doskonałe do miasta i na weekendowe wycieczki. Wnętrze SUV-ów jest mniej przestronne, za to wysokie zawieszenie pozwala na sprawne pokonanie wszystkich wertepów.

 

 • Bezpieczeństwo – kombi jest tak samo bezpieczny jak wersje sedan czy coupe konkretnego modelu auta. Jednak to między miłośnikami SUV-ów i minivanów toczy się nieustanna dyskusja o tym, który typ jest lepszy. Bez wątpienia terenówka ma silniejszą konstrukcję i masywniejsze zawieszenie, za to wyżej osadzony środek ciężkości, a co za tym idzie – gorszy rozkład wagi samochodu. To wszystko sprawia, że za bezpieczniejsze uznać należy minivany.

Nie takie auto drogie, jak je opisują

Wystarczy zasięgnąć języka u znajomych właścicieli pojazdów rodzinnych, żeby przekonać się o niższych kosztach naprawy minivanów i kombi. SUV-y, nierzadko sprowadzane nawet zza oceanu, wymagają wymiany części, na które czasem trzeba poczekać. Wartość nowego elementu i cena jego wymiany też mogą okazać się niemałe. Za to minivany i kombi są na polskich drogach na tyle popularne, że z dostępnością części zamiennych nie powinno być większych problemów. Z kolei koszty eksploatacji zależą nie tylko od tego, jakie trasy pokonujesz, siedząc za kółkiem. Weź pod uwagę przede wszystkim pojemność silnika i wielkość samego auta, które przekładają się na rachunki za benzynę.

Bezpieczeństwo, czyli pamiętaj o ubezpieczeniu

Jeśli masz na względzie dobro najbliższych, zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie swojego samochodu.

 • OC + AC – dla większego poczucia bezpieczeństwa całej rodziny połącz obowiązkowe ubezpieczenie OC z dodatkowym ubezpieczeniem AC, które chroni przed kradzieżą auta i uszkodzeniami spowodowanymi przez inny pojazd lub w wyniku zdarzenia losowego. W Avivie pakiet OC i AC możesz wykupić z 20% zniżką.
 • Assistance – wybierz także to ubezpieczenie, szczególnie jeśli wybierasz się z rodziną w dłuższą podróż. Assistance gwarantuje szybką pomoc techniczną i medyczną udzielaną kierowcy i pasażerom. Aviva proponuje trzy warianty tego ubezpieczenia.
 • NNW – zabezpiecza od następstw nieszczęśliwych wypadków. Ochrona obejmuje nie tylko podróż autem, ale też wsiadanie i wysiadanie z pojazdu. W ofercie Avivy znajdziesz dwa warianty NNW.

 

Zanim kupisz auto dla całej rodziny, dobrze przemyśl swój wybór. Wspólnie określcie cechy, których wymagacie od nowego samochodu. Nie zapomnijcie też o wykupieniu ubezpieczenia, które zwiększy Wasze poczucie bezpieczeństwa!


Powiadom znajomych o wpisie

Komentarze

 • http://autogasafrica.co.za tuis

  Auto dla rodziny to auto oszczędne. A to daje montaż instalacji lpg w sprawdzonym warsztacie.
  http://lpgmasters.pl/